İzmir Saç Ekimi Merkezi

Kadınlar ve erkeklerde saç dökülme sorunu farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilir. Bazen hastalıklar, uzun süren stresli ve üzüntülü durumlar, bazen de yaş saç dökülmesine neden olur. Yaygın şekilde erkeklerde görülen ama kadınların da yaşadığı bu sorunun çözümü artık çok daha etkili hale gelmiştir. Sağlık alanında gelişen teknoloji ile beraber, saç ekim gibi yöntemlerle kalıcı şekilde sorunun çözümü gerçekleşmektedir. İzmir saç ekimi merkezi ile saç diplerine uygulanan operasyonlar sonrasında eski saç miktarına tekrar ulaşılması hedeflenmektedir.
Saç Dökülmesinin Tehlike Sınırı
Günlük hayatımızda saçlarımızın dökülmesi belirli bir noktaya kadar normaldir. Bu sınır 100 adet olarak belirlenmiştir. Yani ortalama bir avuç fazlası dökülen saçlar sıkıntıdır diyebiliriz. Aşırı dökülme gibi bir sorunda hemen önlem alınmalıdır.

Erkeklerde Bölgesel Kellik Sorunu

Kellik sorunu çoğu zaman erkeklerle özdeşleştirilir. Bunun sebebi erkeklerin çoğunda belirli bir dönemden sonra dökülme ve kelleşme sorunu olmasıdır. Erkek deri yapısı kadınlara göre daha farklıdır. Genetik faktörler saç dökülmesinde belirleyicidir.

Saç Ekimi İşlemleri

Saç ekimi işlemi genel olarak saç köklerine sağlıklı saç kökleri eklenmesi operasyonu olarak tanımlanabilir. Erkeklere sık uygulanan bu işlemde saçların sağlıklı olduğu ense bölümünden kökler alınarak saç olmayan yere nakil işlemi yapılır. Verici saç kökü operasyonu adı verilen bu işlemde, enseden alınan ve devamlı çoğalan saç kökleri, kafatasındaki kel olan yere ameliyat yapılarak geçirilmektedir. Teknolojik açıdan yeni sayılabilecek bir işlemdir. İzmir saç ekimi merkezi tarafından yapılan bu kalıcı işlem sonrasında saç kaybı hayat boyu önlemiş olur.

Saç Ekimi Operasyonu Önemi

Saç ekim operasyonu hasta için hem psikolojik hem de fiziksel açıdan önem teşkil etmektedir. Kadınlarda saç dökülmesi, kelleşme sorunu deri kaynaklı hastalıklar ya da kanser gibi tedavi süreci bazı yıkımlar getiren nedenlerle oluşabilmektedir. Sebebi her neden olursa olsun saç ekimi görüntü açıdan herkesi rahatsız edebilen bir durumdur. Estetik açıdan kişiyi olumsuz etkiler.

Saç Ekimi Merkezi Seçerken Nelere Önem Verilmeli

Saç ekim uygulamaları teknolojisinin hızla ilerlemesiyle beraber kalıcı çözümler üretilmekte, özel bazı tekniklerle saç ekim merkezlerinde operasyonlar yapılmaktadır. Saç ekimi günümüzde estetik kaygı problemi yaşayanlar için başvurulan çözüm yoludur. Ancak her sektörde olduğu gibi saç ekim merkezlerinde de ön araştırma yaparak klinik seçmenizde yarar olacaktır. Saç ekim merkezi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta merkezde çalışanların alanında uzman kişilerin sertifikalı olup olmadığıdır. Profesyonellik de diğer aranması gereken özelliktir.

Saç Ekimi Maliyetlerinde Belirleyici Noktalar

Saç ekim maliyeti konusu kişinin ihtiyacı olan saç miktarıyla ve operasyonda kullanılan malzemelerle ilişkisi vardır. 3. Olarak da doktorun uzmanlığı önem teşkil eder. İzmir saç ekimi merkezi ile uygun şartlar doğrultusunda saç ekim işlemleri uzmanlar tarafından gerçekleştirilir.

(+90) 553 190 60 10|bilgi@vegasacekimi.com