İzmir Sakal Ekimi Operasyonu

Saçlardan deri özelliği ve estetik bakımdan daha farklı olan sakallar, erkekler için ayrı bir yere sahiptir. Bıyık ve sakallar erkeksi özelliğin göstergesi olarak bilinir. Her erkek bunu sevmese de sakal bırakmak genelde önem verilen bir konudur. Deri altı yapısından dolayı bazen sakal çıkmama durumu görülebilir. Sakal ekimi İzmir estetik merkezleri, sakal ve bıyık ekimi gibi sorunlar için ideal çözüm sunmaktadır. İşlemlerde sakal çıkmayan bölümler tespit edilerek hasta isteği doğrultusunda farklı bölgelerden alınan köklerle ekim işlemi yapılır. Sağlıklı sakal oluşumu için biraz sabırlı olmak gerekebilir, çünkü işlemler ameliyat özelliği taşır ve tam anlamıyla iyileşmesi birkaç ay kadar zaman alacaktır.

Teknolojik Gelişmeler

Sakal ekim işlemlerinde her geçen gün yeni teknolojiler geliştirilmekte, operasyonlar daha etkili hale getirilmektedir. Mevcut sakalı sıklaştırmak için veya hiç olmayan bölgelere ekim yapmak için yeni teknolojiler üretilmektedir.

Sakal Ekim Uygulamaları

Sakal ekim işlemlerinde farklı bölgelerde bulunan gereksiz tüyler, sakal çıkmayan ya da sıklaştırılacak açık bölgelere nakledilir. Sakal alt bölgesi, göğüsteki tüyler, ensenin alt kısmında yer alan tüylerden yararlanılmaktadır. Genellikle sonuçlar kalıcı şekilde sonuç verir. İşlemler sonrası sağlıklı bir görünüm elde edilmiş olur. Sakal ekimi İzmir estetik merkezlerinde, uygulanan işlemler kişinin sakal durumuna göre farklılık gösterir. Yapılan ekim işlemleri seyreklik durumuna göre de değişmektedir. Örneğin tamamen tüysüz çene bölgesine 200-300 kök civarında ekim yapılmaktadır. Bu sayı ihtiyaç olan bölgeye göre değişir.

İşlemlerden Sonra Oluşan Durumlar

Ekim işlemi öncesi kök alınan yerlerde bir süre pembe görünümlü iz görülebilir. Bu iz kalıcı değildir ve kısa sürede geçer. Özellikle enseden alınan kökler daha etkisizdir. Sakal ekimi operasyonu sonrasındaysa, yapılan bölgede kan pıhtılı görünüm oluşacaktır. İğne etkisiyle koyu kırmızı noktaların olması normaldir. Banyoda geçen bir durumdur. Tüylerin yerini tam oluşturması için gerekli bir durumdur. Kılların beslenmesinin belirtisi olarak görülmelidir. Bu ekim yeri 1-2 gün sonra yıkanmalıdır. Pıhtılar temizlenince sakallar bir iki günlük çıkan görünüme kavuşur. 2 hafta içinde normal görünüm sağlanır.

Nelere Dikkat Etmeli ?

Sakal ve bıyık ekiminden 15 gün sonra, geçtiğinde makas kullanarak bunları kısaltabilirsiniz. Ancak köklerin tam deriye tutunması için 1 ay traş yapmayın. Yaşanacak diğer durum, tamamen sakalın kendini iyileştirdiğini gösteren şok dökülmedir. 4-8 ay sonra dökülenlerin yerine tamamı çıkacaktır. Kıl kökleri 2 yıl içerisinde güçlenir ve sakal kalitesi aşamalı olarak artacaktır. Operasyonla yapılan işlem kıl çıkması için gereken kökü vermektir. Bu sağlandığında bir süre sabrederek sakallarınıza kavuşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Maliyeti

Sakal ekimi maliyetleri, ekim yapılan alanın büyüklüğü ve kullanılan aletlerin miktarıyla yakından ilgilidir. Sakal ekimi İzmir sağlık merkezi başvuru sonrası yapılan değerlendirme sonrası tüm işlemler gerçekleşir. Merkez tercihinde operatörlerin olduğu klinikleri seçmeyi unutmayın.

(+90) 553 190 60 10|bilgi@vegasacekimi.com